Toruńska Liga Unihokeja : Rozgrywki ligowe

Wszystko już wiemy! Toruńska Liga Unihokeja wspierana przez Sklep Dzięgiel Sport, zakończyła swoje rozgrywki. Wielkie święto odbyło się w minioną sobotę. Oczywiście nie brakowało sportowych emocji.

Zmagania rozpoczęliśmy od spotkania, kt├│rego stawką było dziesiąte miejsce. Nie jest łatwo nowym drużynom przedrzeć się od razu w stronę szczyt├│w tabeli, więc na mecz zameldowali się absolutni beniaminkowie ligowi. Młode zestawienie Kali-Izolacje chciało sobie powetować ostatnie niepowodzenie w potyczce z Forzą. Zaś wyjątkowo zmobilizowani The Greens celowali w pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Faktycznie pospolite ruszenie "zielonych" przyniosło skutek. Zdecydowanie jak nigdy parli na bramkę i zdobywali kolejne trafienia. Kala starała się odpowiadać, ale była skutecznie pacyfikowana. The Greens kontrolowali przebieg spotkania i wydawało się, że na 2 minuty przed końcem przypieczętowali swoją pierwszą wygraną, strzelając czwartą bramkę w tym meczu. Niespodziewanie jednak właśnie to wydarzenie przyniosło efekt w postaci huraganowych atak├│w młodej Kali. Szybka odpowiedź bramkowa dodatkowo spotęgowała ofensywne działania "ż├│łtych". Nie wykorzystali oni jednak swoich okazji, a czas nieubłaganie upływał i ostatecznie skończyło się na 4-2 dla drużyny The Greens.

FC Kala Izolacje 2 - The Greens 2-4 (1-3;1-1)

2:03 (0-1) K. Majewski - M. Waruszewski
8:02 (0-2) K. Żuk
9:49 (1-2) B. Pawelczyk - D. Janowicz
14:22 (1-3) K. Majewski - M. Waruszewski
28:00 (1-4) samob├│jcza
29:16 (2-4) D. Janowicz - Sz. Stawicki

Chwilę p├│źniej na parkiecie pojawił się pierwszy zesp├│ł Kali-Izolacje, by zawalczyć o si├│dme miejsce z drużyną TSŻ Toruń. Ci drudzy jeszcze niedawno byli o krok od p├│łfinał├│w, a teraz zdziesiątkowanym składem musieli odpierać ataki Kali na si├│dmą pozycję. Sama Kala zaś wymaga od siebie postęp├│w z roku na rok, więc ten mecz zawodnicy "ż├│łtych" koniecznie chcieli wygrać. Chęć tę wyraźnie było widać na parkiecie. Osłabienie TSŻ-u to jedno, ale wola walki Kali to drugie. Gra prowadzona konsekwentnie cały czas do przodu - po kolejne bramkowe trafienia. Mecz właściwie rozstrzygnął się już do przerwy, gdy Kala miała trzy bramki przewagi. Nap├│r w drugiej odsłonie nie był już tak efektywny i "ż├│łci" dołożyli tylko jedno trafienie. Og├│lnie wygrali jednak bardzo pewnie 4-0.

FC Kala Izolacje - TSŻ Toruń 4-0 (3-0;1-0)

1:07 (1-0) R. Janowicz - A. Marcinkowski
7:54 (2-0) samob├│jcza
11:24 (3-0) R. Janowicz - M. Janowicz
16:32 (4-0) R. Gurski - A. Marcinkowski

Mecz o piąte miejsce rozegrany został tydzień wcześniej. GB Team pokonał wtedy Spartakusa Sicienko/Mechanika 1 Bydgoszcz 4-0.

Pojedynek o brąz.
Z jednej strony wieczni faworyci do pudła z TKU, w ostatnich latach jednak bez medalu. Z drugiej nowy tw├│r, czyli połączone siły Elegans i Nesty - teraz pod jednym szyldem miały zwojować ligę. Do finału awansować się nie udało, na pocieszenie miał być brąz. Spotkanie miało dwie zupełnie r├│żne odsłony. Pierwsza połowa bardzo dobra, szybka i przede wszystkim z wieloma zwrotami akcji. Dość powiedzieć, że TKU prowadziło 1-0, by niedługo p├│źniej przegrywać 1-2, a na przerwę schodzić z korzystnym dla siebie wynikiem 3-2. Gorzej było w drugiej połowie, kiedy zaczęły się unihokejowe szachy. Bardziej zdecydowanie, ale wciąż trochę ostrożnie atakowała Elesta. TKU postawiło palisadę, okopało się i czekało na kontry. Mecz pewnie skończyłby się wynikiem z pierwszej połowy, gdyby kunsztem nie błysnął Borkowski. Sprytnym zagraniem zza bramki doprowadził do remisu i taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Drugi raz więc już w tegorocznej fazie play off TKU przypada zaszczyt uczestniczenia w karnych. Tydzień temu nie skończyły się one pomyślnie. Tym razem rozpoczęło się r├│wnież nieciekawie, bowiem trafił Blachowski z Elesty. P├│źniej jednak dla TKU strzelił Szkodziński, a następnie genialnym lobem popisał się G├│rski. Gracze Elesty swoje szanse zmarnowali i tym samym przegrali też brązowe medale.

Finał!
Ubiegłoroczny mistrz kontra nowa potęga w toruńskim unihokeju. Drużynie Avanti zawsze brakowało kropki nad i, żeby osiągnąć znaczący sukces w TLU. Tym razem zagrało wszystko. I grało r├│wnież w finale, więc Szara była w opałach. W dosyć poważnych opałach, bo ciężko było znaleźć tego dnia słabe punkty w ekipie Avanti. Obrona świetnie wyłączyła z gry największą broń Szarej Strefy, czyli bramkostrzelny duet Nowasielski - Reszka. Kolejny silny punkt ubiegłorocznych mistrz├│w - bramkarz Długołęcki, był nieustannie sprawdzany przez liczne strzały napastnik├│w czerwono-czarnych. Słowem - Avanti zdecydowanie rozbijało ataki rywali i czym prędzej samo przechodziło do ofensywy. Nikt jednak nie odpuszczał - pojedynek zrobił się ostry, co przełożyło się na liczbę kar. Znacznie to utrudniło działania Szarej Strefy, bowiem jej zawodnicy karę otrzymywali aż pięciokrotnie. Avanti prowadzenie objęło jednak nim jakiekolwiek kary się posypały i to pozwoliło ustawić sobie mecz. Szara Strefa nie mogła znaleźć sposobu, by złapać właściwy rytm gry. I koniec końc├│w nie złapała, a Avanti wykorzystało jedną z kar i podwyższyło prowadzenie na 2-0, bowiem drugi raz tego dnia trafił Bartosz Kurlit. Zostało pięć minut do końca. Bardzo mądra gra Avanti nie pozwoliła Szarej Strefie zdobyć choćby bramki kontaktowej. Skończyło się 2-0 - mistrz został pokonany. Avanti zdobywa złoto po raz pierwszy w historii! W nagrodę dostaje okazały puchar oraz nagrodę od naszego sponsora - sklepu Dzięgiel Sport.

11. Kala-Izolacje 2

Dziękujemy wszystkim za sportowe emocje i udział w rozgrywkach sezonu 2013/2014. Nie rozstajemy się jednak z unihokejem. Dobrze poinformowane wr├│belki ćwierkają, że będzie jeszcze okazja do gry, ponadto czeka nas zabawa z wyborem najlepszych graczy rozgrywek. O szczeg├│łach tych przedsięwzięć już niebawem!