Toruńska Liga Unihokeja : G├│rsk 2012, I Turniej Unihokeja

Górsk 2012 - I Turniej Unihokeja (17.02.2012r.)

Impreza zorganizowana przez zespół Kala-Izolacje miała miejsce w Zespole Szkół w Górsku gdzie o godzinie 18:15 rozpoczął się potyczką drużyn , uczestników TLU . Już na samym początku podczas losowania grup faworyci turnieju zespoły Elegans i Avanti spotkały się w tej samej grupie I a uzupełniły ja skazywani na porażkę zespoły KU Pekum i druga drużyna KALA Izolacje. Jak się później okazało życie pisze różne scenariusze ale o tym w dalszej części. Grupę II utworzyły drużyny TKU , Kala junior , GB Team i Kala I .

Rozgrywki wystartowały wg rozpisanego harmonogramu i tak na pierwszy ogień poszły zespoły Elegans i drugi zespół gospodarzy . Mecz bardzo zacięty lecz momentami z przewagą dla ekipy Elegans . Pierwszy na listę strzelców bramek Pierwszego Turnieju Unihokeja Górsk 2012 wpisał się Michał Górski . Kolejne bramki już tylko potwierdziły klasę zespołu i mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla ELegansów.

Następny mecz rozgrywany w ramach turnieju to GB Team kontra KALA Junior. W tej potyczce było widać że młodzi adepci Unihoka muszą się jeszcze dużo uczyć a zespół Green Bus-ów obnażył niedostateczne braki w wyszkoleniu juniorów .Ale wśród wielu minusów młodych adeptów tej dyscypliny należy zwrócić uwagę na zgranie tej ekipy , może brak im sił czasami lub doświadczenia to jeśli chodzi zaś o rozgrywanie i szukanie okazji strzeleckich to widać u nich potencjalnych unihokeistów klasy Szkodziński , Norek , Górski. Mecz zakończył się wynikiem 6 :0 a pierwszy hat trick turnieju zaliczył Borys.

Kolejne mecze i kolejne nie mniejsze emocje , . Swoje pierwsze mecze zagrali Avanti z zespołem Pekum oraz TKU z pierwszym teamem KALI. Jakże podobne zestawianie poziomu gry a jak odmienne wyniki , gdyż faworyt Avanti przegrywa ze zdeterminowanym zespołem Pekum 0:1 po strzale Marcina Paradzińskiego natomiast w drugim pojedynku KALA prowadziła wyrównany pojedynek jednakże nieznacznie uległa faworytowi drugiej grupy zespołowi TKU 1:0 po uderzeniu Trombali.

Druga kolejka i już pierwsze kalkulacje , kto z kim musi lub może wygrać a kto wręcz powinien zdobyć 3 punkty , na trybunach robi się coraz bardziej gorąca a to za sprawa zespołów Avanti i Elegansów , ci pierwsi nie mieli jeszcze punktów na swoim koncie ci drudzy cieszyli się z kompletu . Walka od pierwszych sekund meczu pokazała ze są to dwa godne siebie zespoły . Akcja za akcja, strzał za strzałem . Bramkarze uwijają się jak w ukropie , a czas ucieka i zespół Avanti ma coraz bardziej nóż na gardle, bo jak się okazało na końcu był to pomału koniec Avanti w całym turnieju, a bramka zdobyta przez Górskiego sprowadziła zespół czerwonych na przysłowiowy parkiet co i tak nie zepsuło im doskonałych humorów.

Po tak zaciekłych pojedynku nie mniejsze emocje w meczu GB TEAM - TKU gdyż stawka miało być prowadzenie w drugiej grupie a wynik 1:5 dla TKU potwierdził tylko dominacje tego zespołu w zestawie drugim drużyn. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Księżny i Szkodziński oraz po razie Badzian a dla Zielonego Autobusu jedyną bramkę strzelił Borys

Drugą kolejkę zamykają iście gospodarskie spotkania , na pierwszy plan wysuwa się mecz KALA II z Pekumem oraz KALA I z KALA Junior,. O ile zespół Wódeckiego rozochocony wygrana z Avanti kontynuował taktykę swoja o tyle druga KALA nie miała już nic do stracenia musiała zdobyć choćby punkt licząc na komplet punktów z Avanti.

Ale historia pokazał że bardzo dobrze spisujący się w tym dniu PEKUMY , odebrały nadzieje i wygrały po dublecie Macieja Wronkowskiego 2:0, drugie pojedynek i walka Dawida z Goliatem a do tego szybko strzelone bramki przez braci Gurskich sprawiły że 3:0 dla KALI I to najniższy wymiar kary. Co jak pokazali zgromadzeni kibice nagrodzili wspaniałą meksykańska fala na trybunach Sali widowiskowej Zespołu Szkół w Górsku walecznych młodych unihokeistów

Trzecia kolejka i tu już nie ma kalkulacji , w szczycie pierwszej kolejki o fotel lidera walczą Pekumy z Elegansami , walka bark w bark , kij w kij , sypią się kary ale nikt nie odpuszcza, bo lider trafi na potencjalnie słabszego przeciwnika w półfinałach , a zdobyta jedyna w tym meczu bramka przez Fleszara daje kolejne 3 pkt i pierwsze miejsce w tabeli a zespół Niebieskich zajmuje drugie miejsce i trafiając w drugiej fazie turnieju na TKU który z juniorami KALI daje im surowa lekcje ? jak grac w unihokeja? strzelają 5 bramek nie tracąc żadnej.

Ostatni mecz w grupie pierwszej to mecz o prestiż a nawet mecz o pierwszy strzelony gol. Bo się okazało ze największym rozczarowaniem nie jest już brak punktów przez zespół gospodarzy ale nie lada sensacja jest brak strzelonej bramki przez zespół AVANTI . Jak można było zobaczyć w tym turnieju zespoły te nie miały szczęścia i równo podzieliły się punktami remisując bezbramkowo , i jak się okazało remis ten uplasował team KALI II na ostatnim miejscu w GR I . Ostatni mecz w GR II to być albo nie być w półfinałach dla KALI I , remis nic im nie daje wiec zaciekłe ataki od początku spotkania . Niestety otwarta gra Zawadzkiego , Kalinowskiego i Marcinkowskiego szybko zostaje skarcona przez Trombale i spółkę i ostatnia nadzieja na półfinał całej KALI Izolacje umarła dając radość zawodnikom GB Team z awansu do półfinału . Ostatecznie zespół ten przegrywa 5:0 i zajmuje 3 miejsce w GR II . Wyprzedzając tylko swoich młodszych kolegów.

Po trzech godzinach zmagań, czas przyszedł na półfinały . powstałe pary pokazały że w sporcie nic nie jest pewne a parkiet weryfikuje wszystko. W pierwszym półfinale mamy okazje zobaczyć dotychczas nie pokonany ELEGANS Team ze skutecznie grającym GB Team. Pierwsze minuty pokazały że nie będzie lekko , bramka za bramkę , kontra za kontrę, szala jednak przeważa na korzyść ELEGANCKICH a 3:2 świadczy o wyrównanym pojedynku a bramka Marcina Elszkowskiego umocniła go na liście najlepszych strzelców.

Drugi pojedynek półfinałowy i kolejny zespół który nie doznał goryczy porażki TKU Magic Sticks kontra nieobliczalnie grający Pekumy gdyż kilka sekund a bramkę strzela sam charyzmatyczny przywódca i mentor Pekumów . Jednakże jak można było zobaczy ze były to złego dobre początki i tak szybko strzelona bramka nie podcięła skrzydeł rywalom a wręcz uskrzydliła ich w swoich atakach a gole Szkodzińskiego i Badziana wprowadziły ?Magiczne Kije? do wielkiego finału.

Mecz o trzecie przegranych Pekumów i Green Busów wcale nie musiał być meczem o pietruszkę i takim tez nie był bo chmielowa zupka również była nagrodą dla zdobywców trzeciego miejsca. Wynik 2:1 dla ekipy Boryckiego świadczy o wyrównanym pojedynku a kolejny już gol Elszkowskiego daje mu koronę króla strzelców co zostaje nagrodzone również nie mniej cennym browarem.

Czas na wielki finał , dwie nie pokonane drużyny , dwie zdeterminowane chcące zwycięstwa z zakrzywionym u dołu kijem zespoły,. Kto wygra , kto przegra , każdy na trybunach zadawał sobie takie pytania , różne argumenty można było usłyszeć , adrenalina sięgała zenitu a sędziowie czuli że stawką jest tytuł mistrzowski I Turnieju Unihokeja Górsk 2012,
Oko w oko , ząb w ząb staja naprzeciwko siebie bracia Górscy z ekipą kontra Badzian i Szkodzik , kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko , nikt nie odpuszcza, akcja za akcja , az bramka pęka w szwach dosłownie, i tylko sam wie sam on jak to zrobił Trombala pogrążył wielki team ELEGANCKICH i strumień złoto- chmielowego płynu popłynął w ręce Magicznych Kijów

I tak Pierwszy turniej Unihokeja przeszedł do historii , tak jak ten artykuł się rozpoczął ale mam nadzieję że jego tradycja na stałe wpisze się w kalendarz Toruńskiej Ligii Unihokeja i tak na koniec wielki szacunek dla wszystkich sędziujących wasza pomoc jest nie oceniona i pokazuje że można zrobić wspólnie cos dobrego dla propagowania sportu

Do zobaczenia na parkiecie
TLU KALA


STATYSTYKI

WYNIKI

GRUPA I
1. Elegans ? KALA II 3:0
Górski
Sołtys
Borkowski

2. Avanti ? Pekum 0:1
Paradziński

3. Elegans ? Avanti 1:0
Górski

4. KALA II ? Pekum 0:2
Wronkowski x 2

5. Elegans ? Pekum 1:0
Fleiszer

6. KALA II ? Avanti 0:0


GRUPA II

1. GB Team ? KALA Junior ? 6:0
Elszkowski x 3
Borycki x 3

2. TKU ? KALA I ? 1:0
Trombala

3. GB Team ? TKU ? 1:5
Borycki Szkodziński x 2
Księżny x 2
Badzian

4. KALA Junior ? KALA I ? 0:3
R. Gurski
Zawadzki
S. Gurski

5. GB Team ? KALA I ? 3:0
Borycki
Elszkowski x 2
6. KALA Junior ? TKU ? 0:5
Trombala
Badzian x 3
Szkodziński


PÓŁFINAŁY

1. Elegans ? GB Team ? 3:2
Górski Elszkowski
Fleiszer Borycki
Olszewski (??)

2. TKU ? Pekum ? 2:1
Szkodziński Wódecki
Badzian

MECZ O 3 MIEJSCE

1. GB Team ? Pekum ? 2:1
Elszkowski x 2 Bińkowski

FINAŁ

1. ELEGANS ? TKU MAGIC STICKS ? 0:1
Trombala


VIDEO Z I TURNIEJU UNIHOKEJA GÓRSK 2012

http://youtu.be/SDGis1F-0tU