Toruńska Liga Unihokeja : Sezon 2005-2006

Sezon 2005-2006


Sezon rozpoczął się bardzo obiecująco, dzięki przychylności Komendanta CSAiU w Toruniu spotkania mogły być rozgrywane w świetnej, dużej hali. Oszczędności z wynajmu hali przeznaczyliśmy na zakup 10 modułów band i w ten sposób spotkania w naszej lidze rozgrywane są na pełnowymiarowym boisku, z 5 zawodnikami w polu i bramkarzem.
Rekordowy sezon pod wzgledem ilości drużyn - 17(!) - oraz zgłoszonych zawodników - ponad 220.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy - silniejszą (grupa A, 8 drużyn) i słabszą (grupa B, 9 drużyn). Miało to zapobiec spotkaniom "do jednej bramki" - gdzie już przed spotkaniem wynik wydawał się byc przesądzony. System sie sprawdził - zamiast nudnych i zakończonych dwucyfrowymi wynikami spotkań mogliśmy oglądać zacięte i ciekawe - choć stojące na różnym poziomie -  pojedynki. W efekcie do rundy finałowej awansowały 4 drużyny z grupy A i 2 drużyne z grupy B, natomiast o pozostałe dwa miejsca w playoff walczyły w barażach drużyny z miejsc 5 i 6 z grupy A, oraz 3 i 4 z grupy B.

Finały - przebiegajace pod znakiem problemów z halą (który to już raz? :) wynikających głownie ze zmiany politycznej w naszym kraju, które pociągnęły zmianę Komendanta oraz problemów z nadmuchaną przez media "ptasią grypą" - która miała wpływ na zamknięcie  dla osób z zewnątrz jednostek wojskowych. Mecze finałowe przyniosły nieoczekiwane rozstrzygnięcie - mistrzostwo zdobyła Forza Toruń, druga drużyna grupy B, która w finałach pokonała murowanych faworytów (grających tego dnia w nieco osłabionych składach): Marwitki, Erganze i TKU.



Wyniki sezonu:

1. Forza Toruń
2. Erganze
3. Marwit
4. Sory Chłopaki
Miejsca 5-8: Toruński Klub Unihokeja, UKS Megamix, KSR, CSAiU Indoxynator




Poniżej wyniki rundy zasadniczej oraz rundy finałowej.

GRUPA A 
GP   W   D   L   pkt.   GF   GC   GD
UC Marwit  7 7 0 0 21 42 11 31
Erganze  7 5 1 1 16 35 17 18
TKU  7 5 0 2 15 28 15 13
KSR  7 3 1 3 10 16 21 -5
UKS MEGAmix Elegans  7 2 1 4 7 35 29 6
CSAiU Indoxynator  7 2 0 5 6 22 45 -23
Szara Strefa  7 1 1 5 4 15 34 -19
FP Team  7 1 0 6 3 15 36 -21
                 
GRUPA B                
Drużyna  GP  W  D  L  pkt.  GF  GC  GD
KS Forza Toruń  8 7 0 1 21 43 13 30
Sory Chłopaki  8 7 0 1 21 31 7 24
Black End1  8 5 0 3 15 32 23 9
Kijek Toruń  8 5 0 3 15 28 24 4
Krwawe Muminy  8 4 1 3 13 24 15 9
Avanti  8 4 0 4 12 20 22 -2
TC AKSU  8 1 2 5 5 15 45 -30
THC Laska  8 0 2 6 2 13 35 -22
HC Komsomolec Magnitogorsk  8 0 1 7 1 14 36 -22





Lista strzelców - runda zasadnicza

Grupa A
Nazwisko  Pos  #  Drużyna  G  A  Pts  GP  WG  Sht  Min  Y  R
Andrzej Wiwatowski  F  13 UC Marwit  15 0 15 6 0 0 0 0 0
Maciej Górski  F  21 Elegans 15 0 15 7 0 0 2 0 0
Jarosław Wasiak  F  6 TKU  11 0 11 7 0 0 0 0 0
Paweł Orłowski  F  77 Elegans 11 0 11 7 0 0 2 0 0
Michał Fleiszer  F  1 Erganze  10 0 10 5 0 0 0 0 0
Marcin Kulpa  F  12 CSAiU Indox. 9 0 9 7 0 0 0 0 0
Krzysztof Mazurski  F  9 Erganze  8 0 8 5 0 0 0 0 0
Tomasz Bartoszewski  F  12 UC Marwit  8 0 8 6 0 0 0 0 0
Rafał Kamiński  F  6 Erganze  7 0 7 4 0 0 2 0 0
Sławomir Szachniewicz  F  11 UC Marwit  6 0 6 5 0 0 0 0 0
Maciej Polak  F  69 Elegans 6 0 6 7 0 0 0 0 0
Rajmund Korczyński  F  10 CSAiU Indox. 6 0 6 6 0 0 0 0 0
Marcin Elszkowski  F  3 FP Team  6 0 6 6 0 0 0 0 0
Ireneusz Bandura  F  9 CSAiU Indox. 6 0 6 7 0 0 2 0 0
Marcin Kwas  F  9 KSR  5 0 5 7 0 0 2 0 0
Krzysztof Księżny  F  9 TKU  5 0 5 7 0 0 0 0 0
Łukasz Bania  F  0 Szara Strefa  5 0 5 3 0 0 4 0 0
Tomasz Paszkowski  F  5 Erganze  4 0 4 6 0 0 4 0 0
Piotr Lazovic  F  8 KSR  4 0 4 5 0 0 0 0 0
Radosław Jabłoński  F  12 TKU  4 0 4 7 0 0 0 0 0
Michał Fijałkowski  F  5 TKU  4 0 4 5 0 0 0 0 0
Lista strzelców - Grupa B
Nazwisko  Pos  #  Drużyna  G  A  Pts  GP  WG  Sht  Min  Y  R
Mateusz Kamiński  F  77 Black End1  14 0 14 8 0 0 2 0 0
Paweł Bielak  F  11 Kijek Toruń  11 0 11 8 0 0 0 0 0
Bartosz Pieniak  F  99 KS Forza Toruń  10 0 10 3 0 0 2 0 0
Krzysztof Olaś  F  11 Black End1  10 0 10 7 0 0 4 0 0
Tomasz Lutomirski  F  28 KS Forza Toruń  9 0 9 8 0 0 0 0 0
Piotr Renusz  F  8 Kijek Toruń  7 0 7 8 0 0 0 0 0
Michał Małek  M  23 Black End1  7 0 7 8 0 0 4 0 0
Przemysław Koperski  F  2 Sory Chłopaki  7 0 7 8 0 0 0 0 0
Tomasz Gołębiewski  F  5 Kijek Toruń  7 0 7 8 0 0 2 0 0
Wojciech Postek  F  99 TC AKSU  6 0 6 8 0 0 0 0 0
Bartosz Kurlit  F  5 Avanti  6 0 6 8 0 0 2 0 0
Piotr Koseda  D  13 KS Forza Toruń  6 0 6 3 0 0 4 0 0
Bartosz Czubak  M  12 Sory Chłopaki  6 0 6 6 0 0 0 0 0
Michał Sitarz  D  14 KS Forza Toruń  5 0 5 8 0 0 4 0 0
Piotr Kujoth  F  0 Avanti  5 0 5 5 0 0 0 0 0
Radosław Koperski  F  3 Sory Chłopaki  5 0 5 8 0 0 2 0 0
Przemysław Kłaniecki  F  13 Krwawe Muminy  5 0 5 8 0 0 4 0 0
Przemysław Drygalski  F  15 HCKM  5 0 5 8 0 0 0 0 0
Sławomir Bomastek  F  1 THC Laska  5 0 5 8 0 0 0 0 0
Tomasz Łykowski  F  17 Krwawe Muminy  5 0 5 8 0 0 4 0 0
Maciej Witkowski  F  8 Avanti  4 0 4 5 0 0 0 0 0
Jarosław Szymański  F  1 HCKM  4 0 4 8 0 0 2 0 0
Jakub Galus  M  8 Krwawe Muminy  4 0 4 8 0 1 0 0 0



RUNDA FINAŁOWA

Baraże - 4 marzec 2006 (mecz i rewanż):

CSAiU Indoxynator - Black End1 4:2
UKS Elegans - Kijek Toruń  3:0
CSAiU Indoxynator - Black End1 1:2, awans CSAiU Indoxynator
UKS Elegans - Kijek Toruń  4:1, awans UKS Elegans

C1: Marwit - Indoxynator 5:0
C2: Elegans - Erganze 3:4
C3: KSR - Sory Chłopaki 0:4
C4: TKU - Forza 6:9


Półfinały:
P1: Marwit - Forza 3:5
P2: Erganze - Sory Chłopaki 10:3


Finał:
F1: Forza - Marwit 5:3


Królem strzelców finałów został Michał Fleiszer (Erganze), zdowywając w 3 spotkaniach 12 bramek.

Lista strzelców:
1. M. Fleiszer (Erganze) 12
2. T. Lutomirski (Forza Toruń) 8
3. K. Kalinowski (Forza Toruń) 7

Wyniki sezonu 2005/2006

1. Forza Toruń
2. Erganze
3. Marwit
4. Sory Chłopaki

Miejsca 5-8: Toruński Klub Unihokeja, UKS Megamix, KSR, CSAiU Indoxynator

Podziękowania za pomoc w organizacji i prowadzeniu ligi w sezonie 2005-2006:
- byłemu komendantowi CSAiU, za udostępnienie na preferencyjnych warunkach hali sportowej w fazie rozgrywek grupowych
- żołnierzom (w szczególności Irkowi Bandurze) za pomoc w zorganizowaniu hali i transporcie sprzętu,
- Dyrektorowi Gimnazjum Nr 30 p. Wojciechowi Stopińskiemu, za udostepnienie hali na finały oraz p. Tomaszowi Worońskiemu za pomoc przy organizacji finałów.
- wszystkim sędziom, którzy poświęcili swój wolny czas, sędziując społecznie spotkania ligi: Damian Kaźmierczak, Mateusz Sosnowski, Michał Meger, Marcin Polanowski, M. Polak, Przemysław Koperski, Przemysław Szałucki, Michał Fijałkowski, Łukasz Galasiński.

DD