Toruńska Liga Unihokeja : Wiadomo┼Ťci

Podsumowanie sezonu 2019/2020

November 19, 2020

2020. Nie jest to ┼éatwy rok tak og├│lnie dla ludzko┼Ťci. Nie jest r├│wnie┼╝ dla nas. Po raz pierwszy fina┼é rozgrywek odby┼é si─Ö ponad kwarta┼é po zako┼äczonej rundzie zasadniczej, a Puchar TLU w┼éa┼Ťciwie ju┼╝ w kolejnym sezonie. Trzeba by┼éo dostosowa─ç si─Ö do nowej rzeczywisto┼Ťci, niemniej najwa┼╝niejsze, ┼╝e wci─ů┼╝ mimo wszystko zachowujemy ci─ůg┼éo┼Ť─ç grania.

W sezon 2019/2020 wchodzili┼Ťmy zestawieniem o┼Ťmiozespo┼éowym. Runda zasadnicza sk┼éada┼éa si─Ö z klasycznej rywalizacji ka┼╝dy z ka┼╝dym (cz─Ö┼Ť─ç 1) oraz p├│┼║niejszego podzia┼éu na mniejsze, czterozespo┼éowe grupy (cz─Ö┼Ť─ç 2).
W cz─Ö┼Ťci pierwszej ton rozgrywkom nadawa┼éy dru┼╝yny RudakMed Elesty oraz Unihokeja Warszawa. Za ich plecami czai┼é si─Ö obro┼äca tytu┼éu FC Kala-Izolacje oraz nadspodziewanie dobrze radz─ůcy sobie TKU Magic Sticks. Te cztery dru┼╝yny awansowa┼éy do pierwszej czw├│rki. Niewiele zabrak┼éo dru┼╝ynom UKS B┼éyskawica Niechanowo oraz Avanti - jak si─Ö mia┼éo p├│┼║niej okaza─ç na pewno nie by┼éy to dru┼╝yny s┼éabsze. Podejrzanie ┼║le radzi┼é sobie ligowy potentat w postaci Szarej Strefy. Stawk─Ö uzupe┼énia┼éa dru┼╝yna Spartakus TLU, kt├│ra przede wszystkim mia┼éa zbiera─ç do┼Ťwiadczenie.
Tabela po cz─Ö┼Ťci pierszej wygl─ůda┼éa nast─Öpuj─ůco: TABELA

Podzia┼é na grupy zmieni┼é przede wszystkim jedn─ů rzecz: FC Kala-Izolacje ruszy┼é z kopyta i bez problem├│w wygra┼é swoj─ů grup─Ö, melduj─ůc si─Ö na stanowisku lidera rozgrywek. Tabela po drugiej cz─Ö┼Ťci rozgrywek i ca┼éej rundzie zasadniczej: TABELA

Finał to jak zwykle wyrzucenie kierownicy przez okno i zwariowana jazda na całego.
Najpierw dru┼╝yny z miejsc 5-6 wyeliminowa┼éy te z miejsc 3-4. UKS B┼éyskawica pewnie wygra┼é z TKU Magic Sticks, za┼Ť Avanti pokona┼éo Unihokej Warszawa.
W p├│┼éfinale zobaczyli┼Ťmy pierwszy arcy-spektakl tego dnia. FC Kala-Izolacje prowadzi┼é ju┼╝ 3-1 z UKS B┼éyskawica Niechanowo. Niechanowianie rzucili si─Ö jednak w pogo┼ä i na trzy minuty przed ko┼äcem meczu dopi─Öli swego, doprowadzaj─ůc do karnych. W nich lepsi jednak byli obro┼äcy tytu┼éu. W drugim p├│┼éfinale RudakMed Elesta pokaza┼éa swoj─ů si┼é─Ö, wygrywaj─ůc z Avanti 4-0, cho─ç wszystkie bramki pad┼éy dopiero w ostatnich kilku minutach meczu.
W meczu o pi─ůte miejsce Unihokej Warszawa wygra┼é na pocieszenie z TKU MS, cho─ç pi─ůte miejsce na pewno by┼éo marnym pocieszeniem po ┼Ťwietnej rundzie zasadniczej. P├│┼║niej ogl─ůdali┼Ťmy mecze o medale, a tam ju┼╝ si─Ö dzia┼éo du┼╝o. Bardzo du┼╝o.
Najpierw UKS B┼éyskawica ruszy┼éa po pierwszy sw├│j medal w Toru┼äskiej Lidze Unihokeja, z kolei Avanti chcia┼éo powt├│rzy─ç sw├│j sprawdzony spos├│b ataku podium z dalszej pozycji. Mocno zacz─Ö┼éa B┼éyskawica, kt├│ra szybko strzeli┼éa dwie bramki. P├│┼║niej byli┼Ťmy ┼Ťwiadkami wymiany cios├│w, ze wskazaniem na Avanti, kt├│re na 15 minut przed ko┼äcem meczu prowadzi┼éo 5-4. Si┼é nie wystarczy┼éo jednak do obrony prowadzenia. UKS w ci─ůgu ostatnich nieco ponad dw├│ch minut zaaplikowa┼é a┼╝ trzy bramki i zgarn─ů┼é br─ůzowe medale.
Fina┼é mia┼é nieco wolniejsze zwroty akcji, ale nie jest tak, ┼╝e ich nie mia┼é. Znowu udanie ruszy┼éa Kala, kt├│ra po 16 minutach prowadzi┼éa 2-0. Jednak jeszcze przed przerw─ů Elesta wr├│ci┼éa do meczu, doprowadzaj─ůc do remisu. Po zmianie stron poprawi┼éa trzeci─ů bramk─ů i w ko┼äcu zrealizowa┼éa cel, kt├│ry zawsze jej jako┼Ť w poprzednich latach ucieka┼é.

─ćwier─çfina┼é 1 - TKU Magic Sticks - UKS B┼éyskawica Niechanowo 1-4 (0-1)
(0-1) M. Zuber
(0-2) M. Chmiel - D. Bartłomiejczak
(1-2) R. Szkodziński - K. Księżny
(1-3) J. Marciniak - J. Strzy┼╝
(1-4) K. Gadziński - M. Zuber

─ćwier─çfina┼é 2 - Unihokej Warszawa - Avanti 1-2 (0-1)

(3-3) K. Gadziński - J. Marciniak

Półfinał 2 - RudakMed Elesta - Avanti 4-0 (0-0)
(1-0) W. Borkowski - B. Pieniak
(2-0) K. Buczel
(3-0) P. Winiarski - K. Buczel
(4-0) D. Jastrzembski - W. Borkowski

o 5 msc. - TKU Magic Sticks - Unihokej Warszawa 2-3 (1-1)
(0-1) Ł. Wojciechowski - M. Czerw
(1-1) K. Ksi─Ö┼╝ny - Mi. G├│rski
(1-2) S. Janiewicz
(1-3) Ł. Wojciechowski - M. Zanoberg
(2-3) Mi. G├│rski - K. Ksi─Ö┼╝ny

o 3 msc. - UKS Błyskawica Niechanowo - Avanti 7-5 (3-3)
(7-5) K. Gadziński - M. Chmiel

FINAŁ - FC Kala-Izolacje - RudakMed Elesta 2-3 (2-2)

8. Spartakus TLU

Podczas ceromoni zako┼äczenia wr─Öczyli┼Ťmy r├│wnie┼╝ nagrody dla najlepszych zawodnik├│w, wybranych g┼éosami kapitan├│w dru┼╝yn. Oto laureaci:

Najlepszy napastnik: Emil Piasecki (FC Kala-Izolacje)

Najlepszy obrońca: Piotr Różański (Avanti) - drugi raz z rzędu!

Najlepszy bramkarz: Szymon Przybysz (FC Kala-Izolacje)

Zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej: Rafał Szkodziński (TKU Magic Sticks)

Najlepszy s─Ödzia: Kamil Serocki - drugi raz z rz─Ödu!